Пресса

Боротьби зі стресом в умовах весни 2018 року

14 Квітня 2018

Період перезимівлі для озимих культур, який завжди є тривалим и складним відрізком вегетації, цього року матиме значні ускладнення навесні.

Херсонська область, Каховський район, утворення притертої льодової кірки, 20.03.2018 рік, температура 4°С морозу

Погодні умови останніх років, а зокрема: часті перепади морозної погоди і відлиг, значні коливання температур під час перезимівлі озимини як протягом зими, так і добові коливання, спричиняють суттєві пошкодження культурам.

На думку аграрних експертів ще наприкінці січня поточного року перезимівля посівів озимої пшениці, ячменю та ріпаку вважалась такою, що знаходиться у доброму стані по всій території України, а агрометеорологи ніяких несприятливих явищ, які могли б зашкодити посівам, не передбачали. Станом на 15 березня УкрАгроКонсалт вважав ситуацію некритичною для добре розвинутих посівів. Але природа має свої погляди, поточний рік виявився нетиповим, і примхи погоди внесли суттєві корективи в технологію по догляду за посівами найближчим часом.

Після досить теплого зимового періоду, який супроводжувався короткочасним відновленням вегетації, в лютому – березні високі позитивні температури дали поштовх озимині для росту. Початком відліку відновлення  вегетації для озимих культур вважається перехід середньодобової температури через 3-5оС. Такий перехід ми спостерігали вже в лютому і на початку березня поточного року. Вкрай несприятливі умови склалися для озимини  в другій декаді березня. Культури, що пройшли перезимівлю і почали відновлювати вегетацію, піддалися критичному зниженню температури до 5оС морозу без снігового покриву та утворенню льодової кірки в Південних і Східних областях, та зниження температури повітря до 10оС морозу з випадінням снігу на вегетуючі культури в Центральних і Північних областях. Питання як врятувати посіви озимих культур, стає вкрай актуальним.

Рослини, ослаблені тривалою перезимівлею, з низьким вмістом вуглеводів, зазнають додаткового потужного стресу.

Допоможе рослинам перебудувати захисні сили організму, активізувати ріст кореневої системи для оптимізації розвитку рослин і максимально зберегти врожай спеціальний антистресовий продукт Спідфол Марін.

Антистресант-біостимулятор з імуномоделюючими властивостями Спідфол Марін, який отримують шляхом екстракції з морських водоростей Ecklonia maxima (видобувається біля берегів Південно-Східної Африки), сприяє потужному росту та активізації роботи кореневої системи. Вітаміни, органічний комплекс і полісахариди, що містить Спідфол Марін, оптимізують стан рослин і прискорюють відновлення після дії стресів, надають культурі енергії, необхідної для старту та відновлення вегетації. Висока концентрація ауксинів, що міститься в Спідфолі Марін забезпечує швидку антистресову дію та перешкоджає руйнуванню білків.

У ряді випадків стресори діють в комплексі, низька температура часто супроводжується розвитком патогенів. До дії абіотичних факторів стресу приєднуються захворювання, стає вірогідною втрата великого відсотку листової поверхні, і питання ефективної роботи засобів захисту рослин постає досить гостро.

Унікальний біостимулятор Спідфол Марін містить природні поліаміни – необхідні компоненти рослинної клітини, що регулюють життєво важливі процеси, як в нормальних умовах, так і при стресах. В стресових умовах поліаміни здатні накопичуватися в клітинах і надавати поліфункціональний захисний ефект. Поліаміни стимулюють відновлення пошкоджених тканин. Документально підтверджена роль поліамінів в таких життєво важливих для рослинного організму процесах, як поділ клітин, утворення коренів та підвищення стійкості рослин до хвороб. З іншого боку – участь ауксинів у підвищенні стійкості рослин до фітопатогенів визнано давно, і йому відводиться вагоме місце в формуванні стійкості до хвороб.

Вкрай необхідно за першої можливості провести листкове підживлення озимини антистресовим продуктом Спідфол Марін в дозі 0,3-0,5 л/га, що дозволить вивести культури зі стресового стану, підвищить регенеративну здатність самих рослин та стійкість їх до хвороб. Внесення комплексного добрива з високим вмістом фосфору Новалон Фоліар 10-45-15+0,5MgO+МЕ 1-1,5 кг/га в баковій суміші зі стимулятором Спідфол Марін забезпечить рослини необхідним живленням і дасть змогу швидко відновити кореневу систему.

Слід зауважити, що за умов пізнього відновлення вегетації озимі культури проходитимуть фази розвитку дуже швидко, що спричинить додаткові стреси. Посіви за умов пізньої весни бувають, як правило, низькорослими, а урожай зерна зазвичай нижче, ніж при ранній весні. Щоб поліпшити стан рослин, і досягти максимально можливої за таких умов продуктивності посівів, необхідним стане використання антистресового продукту Спідфол Кальмаг з рекордним вмістом 33,5% (436 г/л) амінокислот рослинного походження, що отримані шляхом ферментативного гідролізу. Такі амінокислоти легко, швидко і повністю засвоюються рослинами, і без зайвих енергетичних затрат включаються в побудову білків. Стресові білки, що утворюються з цих амінокислот, підтримують метаболізм і фізіологічні процеси в рослинах. Швидко відновлюють процеси та активізують запліднення культур навіть в умовах екстремально високих температур. У результаті використання антистресанту Спідфол Кальмаг клітини рослин утримують більше води, що підвищує життєздатність рослин в умовах посухи, засолення, високих температур та токсикації гербіцидами.

Амінограма ряду Спідфол

Вміст % Вміст %
L-Лізин 0,71 L-Аланін 2,47
L-Аспаргінова кислота 3,97 L-Метіонін 0,37
L-Глютамінова кислота 7,75 L-Тріптофан 0,05
L-Пролін 4,20 L-Аргінін 3,04
L-Валін 2,21 L-Серін 4,72
L-Ізолейцин 1,68 L-Цистеін 1,46
L-Фенілаланін 1,82 L-Лейцин 2,03
L-Гістидин 0,40 L-Гліцин 2,24
L-Треонін 2,98 L-Тірозин 0,47

Компанія «ТерраТарса» також має в портфоліо лінійку біостимуляторів: Спідфол Аміно Старт, Спідфол Аміно Вегетатив, Спідфол Аміно Цвітіння і Плодоношення, які містять необхідний для рослин на всіх фазах розвитку комплекс макро-, мезо- та мікроелементів, амінокислот та гормонів росту (ауксинів та цитокінінів). Ця лінійка з успіхом використовується на овочевих, плодових, ягідних культурах та винограді для покращення розвитку рослин, стимулювання певних фаз розвитку та отримання ранньої продукції, що має кращу цінову нішу.

Цитокініни (фітогормони молодості) містяться в рослинах у невеликій кількості. Біологічну активність цитокінінів  пов’язують зі стимулюванням синтезу основних білків і нуклеїнових кислот, активізацією поділу клітин, підвищенням інтенсивності фотосинтезу, регулюванням надходження елементів живлення в клітини рослин, захисною дією від несприятливих екологічних чинників.

Цитокініни стимулюють поділ клітин, сприяють росту бічних пагонів, затримують процеси старіння та  активізують стійкість рослин до несприятливих умов середовища.

Високий стимулюючий ефект лінійки Спідфол Аміно Старт, Спідфол Аміно Вегетатив, Спідфол Аміно Цвітіння і Плодоношення дає змогу регулювати розвиток рослин на всіх фазах розвитку, надати рослинам повноцінне живлення і отримати ранню і якісну продукцію.

Грамотне використання високотехнологічних продуктів дає можливість уникнути багатьох складних ситуацій, що виникають в полі і забезпечити високу економічну ефективність вирощування культур.

З питань щодо застосування добрив від «ТерраТарса», будь ласка, звертайтесь:
ТОВ «ТерраТарса Україна», 74800, Україна, м. Каховка, вул. Південна, 4
Тел.: (05536) 55-109; Факс (05536) 55-137
Email: info@terratarsa.com