версия для печати

Ознаки дефіциту калію на плодових культурах

Ознаки нестачі калію на плодових культурах зазвичай бувають помітні в середині вегетації, в період активного росту рослин, на більш старих нижніх листках. Симптоми незначного дефіциту калію і азоту подібні, так як при нестачі калію рослини не можуть ефективно використовувати азот. 

При помірному дефіциті калію листя стає дрібніше, за нестачі в живленні плодових рослин калію на листках з'являються крайові "опіки" (від країв листкової пластинки до середини).

В черешні, вишні, персика і сливи крім цього виявляються хлороз тканин між жилками, крапчастість, іноді краї листків скручуються всередину. чим сильніше дефіцит - з'являються плями хлороза (між жилками – типова ознака нестачі магнію) і по краях листя. Протягом короткого часу відмічається побуріння і відмирання кінчиків і країв листя (крайової «опік» листя). 

Кінцівки листя закручуються, спостерігається зморшкуватість. При сильному дефіциті калію, некроз охоплює практично всю платівку листа.

Дефіцит калію викликає зазвичай затримку росту, а також розвитку бутонів або зародкових суцвіть, квітки не утворюються або вони дуже дрібні. При нестачі калію, в клітинах відбувається накопичення аміаку, від чого починається відмирання тканин (листя жовтіє з країв і починає поступово опадати). Ріст рослин різко затримується, пагони короткі, тонкі і схильні до вимерзання в зимовий період. Крім того, при нестачі калію рослини легше піддаються грибковим захворюванням.

Дефіцит калію також впливає на якість плодів. Вони дрібні, дозрівають нерівномірно, мають слабку інтенсивність забарвлення (яблука), менш смачні, кислі з дерев’янистим присмаком, але добре зберігаються.

Компанія «ТерраТарса» пропонує новий продукт з високими споживчими властивостями для ефективного підвищення якості плодів Паверфол Калій. Використання нашого інноваційного продукту збільшує врожайність і якість плодової продукції, покращує здатність рослин протистояти хворобам, нападам комах, і екстремального підвищення температури та посухам.