версия для печати

Як збільшити врожайність сої

Соя зараз вступає в генеративну фазу свого розвитку. Цей період потребує найбільших енергетичних затрат рослини. Найгострішу потребу у волозі і елементах живлення соя відчуває при цвітінні і рості бобів. Основна частка азоту, фосфору, калію та мікроелементів (близько 80%) поглинається культурою саме на цьому етапі свого розвитку. Зниження доступності питомих елементів в ґрунті внаслідок несприятливих температур, нестачі або надлишку вологи, зменшення їх рухомості або дисбаланс призводять до передчасного опадання зав’язі, і, як слідство, значних втрат урожайності.

Нестача необхідних елементів не тільки негативно впливає на кількісний урожай, але і сприяє розвитку хвороб і погіршенню якості зерна. Листкові підживлення дають можливість забезпечити культуру елементами, що швидко засвоюються і активізують біологічні процеси, позитивно впливаючи на формування врожаю. Продукти компанії «ТерраТарса» Паверфол Soybean (Соя) в комплексі з Паверфол Калій, або Новалон Foliar 9-12-40 забезпечують рослини необхідним живленням, що швидко засвоюється рослинами і включається в процеси обміну речовин, гарантуючи отримання якісної продукції. Високий вміст калію поліпшить надходження води в клітини рослин, збільшить осмотичний тиск і тургор, підвищить їх стійкість до посухи і, відповідно, зменшить абортивність бобів. Калій в комплексі з мікроелементами покращить роботу фотосинтетичного і симбіотичного апаратів, поліпшить процеси наливання і підвищення якісних показників насіння

Соя відчуває потребу у борі впродовж усієї вегетації, оскільки саме він регулює синтез і транспорт вуглеводів, ростових речовин, аскорбінової кислоти від листя до органів плодоношення і коріння. Бор відповідає за формування стінок клітини, тому при його нестачі можливе відмирання точок росту. Бор стимулює проростання пилку та запліднення рослин. Брак бору спостерігається частіше в спекотних і посушливих умовах.

Враховуючи ці фактори, рослини сої мають бути забезпечені бором вже на початок бутонізації.  Оскільки культура має досить розтягнутий період цвітіння, розумним є використання борних добрив, які мають пролонговану дію і стійкість до змивання опадами. Незамінним в таких випадках є продукт Спідфол Бор, який має кислу реакцію, відмінно засвоюється рослинами і добре комбінується з засобами захисту рослин в одній баковій суміші.

На фазі формування бобів для подолання стресів, пов’язаних з різкими коливаннями температури, розумним рішенням буде внесення антистресового продукту з високим вмістом амінокислот рослинного походження (436 г/л) Спідфол Кальмаг. Висока температура гальмує процеси як фотосинтезу, так і дихання рослин. Особливо чутливим до підвищеної температури є фотосинтез. За високих температур зменшується активність фітогормонів, що є однією з причин гальмування процесів росту, абортивності бобів, зниження кількості зерен у бобах. Спідфол Кальмаг також поліпшить процеси наливання і підвищення якісних показників насіння.

Подолання стресів і забезпечення оптимального живлення сої досягається внесенням продуктів високої якості від компанії «ТерраТарса».