Новини

Чи протруювати насіння озимини?

23 Липня 2024

💬 Питання «Чи протруювати насіння озимини?» вже не виникає у наших провідних аграріїв.
✔️ Усі переконалися, що цей агротехнічний прийом повністю себе виправдовує.

🌾 🌾 🌾 🌾 🌾 🌾 🌾

Давайте докладніше розберемо складові цієї процедури, щоб у вас не залишилось сумнівів щодо її доцільності:

1️⃣ ФУНГІЦИДНИЙ ЗАХИСТ – один із найважливіших аспектів.
Протруювання забезпечує знезараження від патогенів, які зберігаються в насінні, на його поверхні та в ґрунті. Простий приклад: сажкові хвороби можна контролювати, переважно під час обробки насіння. Однак, окрім сажки, протруювання посівного матеріалу пшениці та ячменю забезпечує захист культур від кореневих гнилей, альтернаріозу та фузаріозу.

2️⃣ ІНСЕКТИЦИДНИЙ ЗАХИСТ – використовується для захисту проростків і сходів зернових культур від низки ґрунтових і наземних шкідників, зокрема личинок жуків, підгризаючих совок, а також сходів рослин від злакових мух, блішок, попелиць і розповсюдження вірусних хвороб, переносниками яких вони є.

Отже, фунгіцидно-інсектицидний захист при протруюванні насіння – є MUST HAVE!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

‼️ Але важливо бути уважними і пам’ятати, що протруйники за характером дії поділяються на контактні та системні.

🔹 Контактні – не проникають всередину та діють на збудника хвороби під час безпосереднього контакту на поверхні насінини.

🔹 Системні – проникають у тканини і судинну систему рослини та рухаються нею. Забезпечують захист від внутрішньої інфекції та тримають захист від фази поява сходів до кущення.

🔹 Контактно-системні – працюють як на поверхні насінини, так і забезпечують захист насіння зсередини. Вони є оптимальним рішенням для обробки насіння.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

✔️ Із цим усе зрозуміло, проте є ще одна можливість для аграрія, завдяки якій можна покращити якість сходів 🌱 і, відповідно, вплинути на підвищення врожайності.

У цьому вже переконалися безліч наших господарників і взяли на озброєння передові виробники насіннєвого матеріалу.

💧Мікродобрива з біостимулюючим ефектом – це саме те, що має закрити тріаду: фунгіцид – інсектицид – живлення з біостимулюючим ефектом під час протруювання насіння.

✅ Обробка насіння комплексом макро- та мікроелементів, рослинних гормонів, амінокислот, гумінових та фульвокислот є першим агротехнічним заходом, яким можна вплинути на покращення умов проростання насіння та живлення паростків і сходів на початку онтогенезу. Нанесені на поверхню насінини, речовини здатні створити навколо неї своєрідну сферу, збагачену необхідними елементами, яка також виконуватиме функцію фізичного захисту від хвороб, провокативної вологи та несприятливих умов у період проростання.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

📣 Ми не будемо перевантажувати вас інформацією та розглянемо кожну складову обробки насіння з точки зору живлення і стимуляції окремо у наступних дописах.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
😎 Тож тримайте руку на пульсі новин TerraTimes
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.

🌐 Сайт 🗂 Контакти 📲 Facebook