Press

Порахуймо БОР правильно! 

08 April 2020

Sorry, this entry is only available in Ukrainian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Рідкі борні добрива чи не найпопулярніше рішення для профілактики та усунення гострого дефіциту бору в рослинах. Зазвичай Бор в таких концентратах представлений у вигляді органічної сполуки з моноетаноламіном.

Масова частка Бору в таких добривах становить 10-12%, а в перерахунку на густину буде становити до 170 г/л. І це є практично максимальна концентрація для такого продукту!

Але деякі виробники зазначають, що їхнє рідке добриво в аналогічній формі містить аж 15% Бору. Поспішаємо Вас запевнити, що це неможливо суто з хімічної точки зору. Адже у такій концентрації борна кислота нерозчинна у моноетаноламіні. Масова частка бору в борній кислоті (а це є кристалічна речовина) становить 17,5%!
І зайвий раз нагадаємо просте правило!

Щоб правильно вирахувати вміст діючої речовини у грамах на 1 літр добрива необхідно:

?відсотковий вміст елемента перемножити на густину продукту і перемножити на 10 (в даному випадку перевідний коефіцієнт з літр/% на г/л).

Наприклад, #Паверфол_Борон – 10,9% Бору х 1,38 г/л х 10 = 150 г/л Бору.

?Якщо ви не впевнені, що тарна етикетка добрива відповідає фактичному вмісту – ви завжди можете в цьому переконатися, віддавши зразки до сучасної ґрунтово-агрохімічної лабораторії #ТерраЛаб.

Сучасне обладнання помножене на європейські стандарти та американський контроль якості завжди допоможуть отримати достовірні результати!

?TerraTarsa – споживай обізнано!?