Новини

Овочі: як правильно почати?!

19 Березня 2024

🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

Будемо відвертими: в сучасних умовах неможливо отримати гарантовано-гарний урожай овочів без зрошення. Тільки завдяки своєчасному поливу ми можемо керувати зрошенням, підживлювати та стимулювати (фертигація) рослини в критичні фази росту. 

Фертигація – це фактично внесення з поливною водою необхідних нам компонентів (мінеральних водорозчинних  добрив, засобів захисту рослин, стимуляторів росту чи антистресантів).

Здебільшого основа фертигації – це комплексні добрива та прості солі, іноді РКД. Ці продукти забезпечують рослину протягом всього вегетаційного періоду базовим набором макро- (Азот-Фосфор-Калій) та мікроелементів (МЕ). Але не секрет, що рослина знаходиться під впливом як абіотичних, так і біотичних стресових факторів, що особливо небезпечно, коли стрес припадає на критичні фази розвитку. В ці періоди рослини потребують не лише збалансованого живлення, а  й коригування балансу фітогормонів в комплексі з мікроелементами. 

Важливо звернути увагу, що йдеться не тільки окремо про ауксини, а збалансований комплекс (ауксини + цитокініни + мікроелементи) та певне їх співвідношення між собою. Це сформує оптимальний гормональний баланс у рослині який буде регулювати процеси поділу та розтягування клітин, утворення коренів та бічних корінців, транспорт поживних речовин у рослині, що забезпечує формування виповнених та однорідних плодів.

І в цьому контексті нам допоможе наш незамінний помічник – Паверфол Енерджі Сідс. Він вже  зарекомендував себе, як потужний передпосівний комплекс, але сьогодні ми розкриємо завісу його суттєвих переваг як продукту для фертигації. 

Для вашої зручності ми розглянемо критичні фази розвитку для кожної групи культур окремо. Акцентуємо увагу де особливості Паверфол Енерджі Сідс (збалансоване поєднання макро-, мікроелементів з фітогормонами) відіграють найбільшу користь.

🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

ТОМАТ

Не забувайте, що вже на стадії сходів та розсади формується потенціал майбутнього врожаю  томатів. Продуктивність культури та якість плодів суттєво залежить від формування та ростових процесів вегетативної маси,  що своєю чергою зумовлено розвитком кореневої системи. 

Рівномірне розростання кореневої системи в ґрунтовій товщі забезпечує потужну площу живлення рослини і як наслідок – рясну зав`язь та високу врожайність. Роль ауксинів на даному етапі зрозуміла і з цим питанням допоможе саме підживлення Паверфол Енерджі Сідс

Зосередимося на провідній системі. Важливим показником для томатів є діаметр стебла, який повинен потовщуватися з переходом від однієї фенологічної фази до іншої. Ауксини прямо впливають на цей процес. Вони також контролюють диференціацію меристеми на судинну тканину. Тому  доцільно використовувати Паверфол Енерджі Сідс з кожним переходом до нової фенофази. 

!!! Зверніть увагу на баланс зволоження ґрунту та вологості повітря. При різких коливаннях вологості повітря та низькій концентрації робочого розчину плоди томату  пошкоджуються верхівковою гниллю. Для підвищення концентрації робочого розчину використовуйте збалансований робочий розчин з простих солей та комплексних добрив у поєднанні з Паверфол Енерджі Сідс.

🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕🥕

МОРКВА 

Критичним для моркви є період: від посіву до появи сходів! Фертигація з Паверфол Енерджі Сідс одразу після посіву забезпечить:

а) однорідні сходи, за рахунок легкодоступного для рослини Фосфору та Цинку, який ще бере участь у синтезі триптофану, а також вмісту ауксинів і цитокінінів (у співвідношенні 350:1), що стимулює ріст кореневої системи. 

б) сформована коренева система забезпечить розвиток вегетативної маси, в якій утворюються продукти асиміляції, що фактично живлять коренеплід.

Наступний критичний період: інтенсивний ріст коренеплодів. Фертигація з Паверфол Енерджі Сідс забезпечує транспорт доступних поживних речовин до коренеплодів, що впливає на їх наростання.

Критичним сигналом для фертигації з Паверфол Енерджі Сідс є наступні ознаки: уповільнення росту, пригнічення утворення коренеплодів, листкова пластина набуває червонуватого відтінку. Завдяки вмісту Фосфору та збалансованому співвідношенню фітогормонів цьому моменту можна превентивно запобігти. 

!!! Зверніть увагу на те, що морква потребує оптимального рівня зволоженості ґрунту: за умов дефіциту вологи уповільнюється ріст, коренеплоди грубіють, дерев’яніють, набувають гіркуватого присмаку, утворюються стрілки із суцвіттям. Після короткочасної посухи в період інтенсивного росту коренеплодів спостерігається розтріскування плодів. За надмірного зволоження – відсутня аерація ґрунту, ріст рослин припиняється.

🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅🧅

ЦИБУЛЯ 

Критичними періодами для цибулі є: 

  1. Отримання сходів – високе забезпечення Фосфором, Цинком та оптимальним набором фітогормонів (ауксин/цитокінін) на ранніх стадіях розвитку сприяє формуванню потужної кореневої системи.
  2. Формування ріпки – після появи 7–8 листків для цибулі призначеної для зберігання. Фертигація з Паверфол Енерджі Сідс у цей період підвищує вміст сухої речовини в клітинному соку рослини, що забезпечує тривале зберігання. Підживлення Фосфором на пізніх стадіях розвитку цибулин сприяє формуванню товстих і міцних покривних лусок.

!!! Рекомендовано забезпечити тимчасовий дефіцит вологи від 2 до 7 справжніх листків, шляхом збільшення інтервалів між поливами у 2 р. Цей агротехнологічний прийом формує розгалужену кореневу систему, яка заглиблюється в нижні шари ґрунту в пошуках води. Починаючи з 7–8-го листка відновлюють водозабезпечення до 30–50% вилягання пера, оцінюючи проективне покриття на полі.

🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒🥒

ОГІРОК 

Огірок формує потужну вегетаційну масу, завдяки добре розвиненій кореневій системі. На початкових стадіях розвитку використовуємо Паверфол Енерджі Сідс з фертигацією, але регулюємо кількість води. Надмірне зволоження призведе до вимокання кореневої системи огірка. Інтервальний полив невеликими порціями – найкращий варіант для огірків. 

Часто існує проблема відсутності зав’язі з незапилених квіток. Використовуючи збалансований комплекс фітогормонів (ауксини/цитокініни) в біостимуляторах шляхом позакореневих внесень по квітках і сусідньому листковому аппарату – маємо нагоду отримати зав’язь навіть і з незапилених квіток.

🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬🥬

КАПУСТА  

Критичних періодів у цієї примхливої культури є декілька: вирощування розсади, висадка в плівкову теплицю та безпосередньо висадка в поле, а також формування голівки.

  1. Важливе завдання для забезпечення якісного врожаю – отримання розсади рослин із розеткою 3-4 справжніх листків та розвиненою кореневою системою. Перше підживлення в розсадному відділенні з Паверфол Енерджі Сідс – сформує розвинену кореневу систему, та запобігає витягуванню підсім’ядольного коліна. 
  2. Повторну фертигацію з Паверфол Енерджі Сідс  необхідно проводити після пікірування розсади та після висадки в ґрунт на постійне місце. Рослини слід висадити у ямки на глибину до першого справжнього листка. Підживлення комплексом Паверфол Енерджі Сідс допоможе пришвидшити процес асиміляції рослини на новому місці, зняти стрес та стимулювати розвиток кореневої системи.
  3. Період інтенсивного засвоєння поживних речовин – це період формування та наростання головки. Потрібно забезпечити транспорт поживних речовин, для накопичення сухої речовини. Крім того, критичним сигналом для застосування Паверфол Енерджі Сідс є зміна кольору листків на темно-зелені та фіолетові, а також їхнє дрібнішання.

 

🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔🥔

СТОЛОВИЙ БУРЯК 

Критичними фазами для столового буряку можна виділити наступні:

  1. Фаза 4–6 листків – внесення Паверфол Енерджі Сідс в цю фазу стимулює ріст та розвиток рослин, підвищення стійкості до несприятливих погодних умов, проти хвороб та компенсує дефіцит мікроелементів. Підживлення дає змогу рослинам сформувати добре розвинену кореневу систему та збільшити площу живлення рослин.
  2. Фаза 10–12 сформованих листків – фертигація з Паверфол Енерджі Сідс сприяє посиленому засвоєнню основних елементів з ґрунту, підвищує посухостійкість рослин та покращує якісні показники врожаю. В цей період  збалансований гомональний та мікроелементний комплекс збільшує вміст цукрів, хлорофілу, поліпшує відтік цукрів з листя у коренеплід, підсилює інтенсивність дихання та підвищує водоутримуючу здатність тканин.

🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉🍉

БАШТАННІ  

Площі під баштанними культурами невпинно збільшуються з кожним роком. Для забезпечення товарної якості врожаю насамперед необхідно забезпечити регулярність поливу: на піщаних ґрунтах полив проводити безпосередньо до збору врожаю, а на суглинкових припинити полив за 7-10 днів до збирання врожаю. 

Перший критичний момент – формування кореневої системи. У кавуна вона формується до виходу сім’ядоль на поверхню ґрунту. Корені досягають максимальної сумарної довжини до  фази цвітіння. Важливим є фертигація з Паверфол Енерджі Сідс у розсадному відділення та після висадки на постійне місце. Це дасть змогу сформувати потужну кореневу систему до цвітіння (фізіологічно коренева система кавуна формується включно до цього періоду). 

Наступний критичний момент – цвітіння – початок утворення зав’язі. Застосування Паверфол Енерджі Сідс в системі фертигації стимулює інтенсивність цвітіння та мінімізує ризик опадання зав’язі завдяки збалансованому вмісту фітогормонів та Фосфору. Як відомо, Фосфор бере участь у синтезі білків, входить до складу коферментів, нуклеопротеїдів, нуклеозид-поліфосфатів (АТФ, АДФ, АМФ).

!!! Багатьох виробників хвилює питання розміру плодів баштанних культур. В гонитві за розміром вони помилково роблять ставку на аміачну селітру при цьому по факту розтягуючи клітини і позбавляючи кавун смаку, транспортабельності та лежкості. 

Потрібно йти іншим шляхом – інтенсифікувати поділ клітин в період росту плодів. Застосовуючи Паверфол Енерджі Сідс під час фертигації, а далі збалансована система живлення зробить своє діло і на виході ми отримаємо якісні та солодкі плоди!

🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅🍅

Як бачимо, завдяки такому збалансованому продукту як Паверфол Енерджі Сідс ми можемо вирішити безліч критичних питань. Головне – це вчасно застосувати його переваги на свою користь. 

Звертатися за порадою на наших консультантів!

TerraTarsa – обирай найкраще!