Пресса

Післязбиральна обробка саду. Ч.1

27 Вересня 2023

Свіжі фрукти на поличках магазинів, а отже прийшов час фермерам подумати про ОБРОБКУ СВОГО САДУ В ПІСЛЯЗБИРАЛЬНИЙ ПЕРІОД.
🌳 💦 🍎 💦 🌳 💦 🍐 💦 🌳

🧑‍🌾 Потрібно поквапитися, щоб встигнути в період від моменту збору врожаю до повного скидання 🍂 листкового апарату або до перших 🌡 нічних приморозків (до -4°С, -5°С). Зі здорового листя рослин, не пошкодженого заморозками та хворобами, асимілянти транспортуються до багаторічної деревини.

➡️ Така обробка саду матиме на меті декілька цілей:

1️⃣ Компенсувати дефіцити елементів живлення, що рослина витратила на формування врожаю;
2️⃣ Сформувати запас поживних речовин для закладення нового врожаю;
3️⃣ Підготувати рослину до перезимівлі.

⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶

⚠️ УВАГУ потрібно звернути саме на такі елементи:

АЗОТ – важливий також в цей період (акцент більше на ґрунтове внесення. У цей період слід вносити до 30% від загального річного внесення Азоту, адже в період цвітіння наступного року рослина буде використовувати резерв попереднього внесення. Доцільне внесення кальцієвої селітри, з фертигацією при температурі не нижче 10–15°С. Азот, що накопичився в деревині пагонів, у післязбиральний період впливає на розвиток бруньок наступного сезону.

КАЛІЙ – доцільне як ґрунтове, так і позакореневе внесення: покращення стану кори, накопичення цукрів для перезимівлі. Посилює діяльність ферментів при утворенні білків, підвищує тургор клітин, регулює водний баланс рослин – посилює стійкість рослин проти низьких температур.

ФОСФОР – доцільне як ґрунтове, так і позакореневе внесення: осіннє внесення потрібно для розвитку коренів і для перерви стану спокою наступного року.

‼️ АЛЕ не можна забувати за мікроелементи:

ЦИНК – акцент на позакореневе внесення. Він необхідний для подальшого цвітіння і зав’язування плодів, сприяє здатності синтезувати ауксини для поділу клітин для рівномірного розпускання бруньок, зав’язування плодів, утримання та розміру. Підвищує морозостійкість рослин. Сприяє нормальному росту та розвитку листків і плодів у наступному сезоні.

БОР– акцент на позакореневе внесення. Він важливий для майбутнього цвітіння і зав’язування плодів, сприятиме розвитку здорових квіткових частин, пилкових трубочок, засвоєнню Кальцію. Бере участь у формуванні клітинних структур, диференціації тканин, надаючи їм міцності. Зміцнює клітинні стінки шляхом відтоку асимілянтів від багаторічної деревини.

МОЛІБДЕН – впливає на фосфорний обмін у рослин, підвищує вміст зв’язаної води і водоутримуючі можливості тканин, що сприяє кращій зимостійкості взимку та посухостійкості стійкості дерев ранньою весною, зокрема рятує від ранньовесняних опіків.

КОБАЛЬТ – виступає каталізатором у ферментативних реакціях, що позитивно позначається на утворенні білків. Впливає на продуктивність рослин наступного вегетаційного періоду.

⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶ ⠶

📚 Теоретичну інформацію отримали – далі буде практичне рішення!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
Тримайте руку на пульсі TerraTimes!
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.

🌐 terratarsa.com/contacts
📲 facebook.com/terratarsa