Новини

Як примножити врожай сої?!

30 Квітня 2024

⭐️ СОЯ – ЯК ПРИМНОЖИТИ ВРОЖАЙ?!

👨‍🌾 Кожного року соя набуває все більшої популярності серед аграріїв і стає вже стратегічною культурою для України 🇺🇦

✏️То ж, щоб ближче познайомитися з нею давайте коротко розглянемо особливості її вирощування, але під конкретним кутом: фаза росту, що відбувається в цей період і як можна покращити урожайність.

↓ ↓ ↓ ↓ ↓

1️⃣ СХОДИ – 1-й ТРІЙЧАСТИЙ ЛИСТОК
У цей період рослини ще не мають справжнього листя і дуже схильні до всіх стресів. Коренева система слабо розвинена, живлення обмежене, частково за рахунок запасів самого насіння. Щоб максимально швидко пройти цей період (від сходів до появи першого трійчастого листка) потрібно в короткі строки розігнати кореневу та вегетативну масу.

✅ Рішення: обробка насіння комплексними мікродобривами та біостимуляторами (акцент на Фосфор, Цинк та ауксини).
Ідеально підійде POWERFOL ENERGY SEEDS  (1,5-2,5 л/т) або NOVALON SEED TREATMENT  (0,75-1,2 кг/т).

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

2️⃣ 1-й – 3-й ТРІЙЧАСТІ ЛИСТКИ
У цей період соя найбільш стійка до гербіцидів проти дводольних бур’янів, саме тому усі гербіцидні обробки потрібно намагатися провести саме у цей період.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

3️⃣ 2-й – 4-й ТРІЙЧАСТІ ЛИСТКИ
Відбувається формування справжнього листя та міжвузлів, зачатків бічних пагонів та суцвіть. Необхідна обробка комплексними мікродобривами і стимуляція ростових процесів.

✅ Рішення: найкраще підійде NOVALON FOLIAR 20-20-20+0,5 MgO+ME (1 кг/га) ➕ SPEEDFOL B (0,5 кг/га) ➕ POWERFOL FitoFarm (0,5 л/га) – біостимулятор для формування достатньої кількості бічних пагонів і потужної кореневої системи.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

4️⃣ 4-й ТРІЙЧАСТИЙ ЛИСТОК – ПОЧАТОК БУТОНІЗАЦІЇ
Ще допустимі гербіцидні обробки: найбільш пізній період, коли сою можна обробляти гербіцидами проти дводольних – це поява п’ятого трилисника, тобто початок бутонізації. ❗️Необхідно пам’ятати, що гербіцидна обробка на початку бутонізації може абортувати нижній ряд бобів.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

5️⃣ БУТОНІЗАЦІЯ – ПОЧАТОК ЦВІТІННЯ
Закінчується формування генеративних органів та закладка квіток – це майбутній потенціал урожаю. Потрібно забезпечити сприятливі умови для запилення квіток та закладання бобів.

✅ Рішення: в цей період необхідна обробка NOVALON FOLIAR 10-45-15+0,5MgO+ME (1-1,5 кг/га) – комплексне мікродобриво з акцентом на Фосфор і Калій ➕ SPEEDFOL B (0,8-1 кг/га) ➕ SPEEDFOL AMINO CALMAG (0,5 л/га) – антистресант з високою концентрацією вільних L-амінокислот.

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

6️⃣ ФОРМУВАННЯ – НАЛИВ БОБІВ
Формується кінцеві показники урожаю, оскільки ще можна вплинути на якість. Для того щоб підвищити вміст білку та олії можна провести позакореневе підживлення комплексними мікродобривами (акцент на Азот і Калій) та антистресантами для продовження активності рослин.

✅ Рішення: SPEEDFOL AMINO CALMAG (0,5 л/га) – антистресант з високою концентрацією вільних L-амінокислот ➕ NOVALON FOLIAR 9-12-40+0,5MgO+ME (1-1,5 кг/га) або POWERFOL Oil Crop (1-2 л/га) – комплексне мікродобриво з акцентом на Азот та мікроелементи.

📣 І головне пам’ятайте, що до фази повного цвітіння ми працюємо на кількість, а вже після на якість врожаю!

~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~

ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.

🌐 Сайт 🗂 Контакти 📲 Facebook