З озимою пшеницею ми розібралися, тому сьогодні поговоримо про таку специфічну та інтенсивну культуру як озимий ріпак, адже відновлення його вегетації теж не за горами. Визначимо в які фази і як ми можемо покращити наш урожай.
1️⃣ РОЗЕТКА (весна) – збалансоване NPK живлення в цей період допоможе відновити і сформувати сильний листовий апарат. Дефіцит Бору – провокує дуплистість (у цей період ріпак засвоює до 25% загальної потреби Бора). Саме тому необхідно проводити позакореневе підживлення комплексними мікродобривами та обов’язкове підживлення Бором.
2️⃣ СТЕБЛУВАННЯ – відбувається активація всіх морфофізіологічних процесів. Засвоюється до 80% всього Азоту (від відновлення вегетації до цвітіння). Формується остаточний потенціал урожаю. У цей період необхідне внесення комплексних добрив із мікроелементами + біостимулятори для активації формування генеративних органів. Не забуваєм – підживлення Бором необхідне для підтримки еластичності тканин, активації кореневої системи, підготовки до закладення бруньок.
3️⃣ БУТОНІЗАЦІЯ – КІНЕЦЬ ЦВІТІННЯ – визначається скільки квіток буде запилено і сформує насіння (виповненість стручка). Саме тому у фазу бутонізації необхідне внесення Бору (для нормального запилення квіток) та антистресантів для мінімізації наслідків стресів.
4️⃣ ФОРМУВАННЯ – НАЛИВ СТРУЧКА – формується маса 1000 насінин – покращити цей показник додатково можна за рахунок азотного живлення.
✅ Отже, ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ: ДО ФАЗИ АКТИВНОГО ЦВІТІННЯ МИ ПРАЦЮЄМО НА КІЛЬКІСТЬ, А ВЖЕ ПІСЛЯ – НА ЯКІСТЬ НАШОГО ВРОЖАЮ!
📰 TerraTarsa – Ваш агрономічна енциклопедія.