Пресса

Гормони нового покоління

28 Березня 2023

🔎 З кожним роком на етикетках біостимуляторів з’являються все нові й нові складники. Деякі знайомі вже фермерам, такі як фітогормони ауксини, цитокініни та гібереліни, а деякі майже нові. 🧐

✏️ Але не все так страшно з ними, адже ми спробуємо детальніше пояснити роль і функції фітогормонів «нового покоління».

🔷 БРАCИНОСТЕРОЇДИ – були визначені як шостий рослинний гормон після класичних рослинних гормонів ауксину, гіберелінів, цитокініну, абсцизової кислоти та етилену. За структурою аналогічні стероїдним гормонам тварин. Брасиностероїди відіграють вирішальну роль у різноманітних аспектах біології рослин: поділ і подовження клітин, ріст коренів, фотоморфогенез, диференціювання продихів і судин, проростання насіння, імунітет і розмноження. Відіграють роль у формуванні реакції рослин на стрес, такий як пониження температур, посуха, засолення, хвороби, тепло та дефіцит поживних речовин. Ця підродина гормонів навіть за дуже малої концентрації (10⁻¹⁰ М та нижче) регулює широкий спектр процесів у розвитку рослин і відповіді на стреси навколишнього середовища.

🔶 ТРИАКОНТАНОЛ – будучи ендогенним регулятором росту рослин, сприяє численним метаболічним процесам у рослині, що сприяє їх кращому росту та розвитку. Більше того, він відіграє важливу роль у формуванні стресостійкості та пом’якшенні стресових наслідків у культурних рослинах шляхом активації механізмів стійкості. Триаконтанол активує діяльність кореневої системи та сприяє розвитку вегетативної маси, підвищує асиміляцію вуглекислого газу та покращує фотосинтез, збільшує вміст хлорофілів, підвищує ферментативну активність та сприяє поглинанню мінералів, що підвищує ефективність використання основних добрив; сприяє проростанню насіння та укоріненню, збільшення вмісту сухого білка, що сприяє дозріванню рослин.

📰 TerraTimes – Ваша агрономічна енциклопедія!