❄️ ❄️ НЕБЕЗПЕКА попереду! ❄️ ❄️
З проблемою зворотних приморозків ми стикаємося щороку.
🌡 Суть проблеми в тому, що це короткочасне різке зниження температури повітря до критичних величин (від -2°С та нижче), що може настати у періоди як відновлення вегетації озимих культур, так і в період активної вегетації (брунькування та, навіть, цвітіння).
Зворотні приморозки тим небезпечніші, чим пізніше вони настають з моменту потепління. Справа в тому, що молоді 🌿листочки, бруньки та квітки 🌸 неймовірно чутливі до холоду ❄️ і не здатні йому протистояти самостійно. Під впливом низьких температур сік починає замерзати, що викликає розриви тканин на клітинному рівні і призводить до загибелі рослини. Ось чому пізні зворотні приморозки несуть найбільшу небезпеку саме після початку сокоруху в рослині.
Є два шляхи захисту:
1️⃣ ПРЕВЕНТИВНИЙ – обробка біостимуляторами на основі екстракту морських водоростей за 7-10 днів до теоретичного зниження температури.
Коктейль з полісахаридів, поліамінів, мікроелементів допоможе наситити клітини рослини, що знизить температуру кристалізації клітинного соку. А фітогормони та амінокислоти відразу вступлять у відновлювальні процеси після настання стресу.
2️⃣ ФАКТИЧНИЙ – працюємо відразу після закінчення температурних гойдалок продуктами з високою концентрацією амінокислот для швидкого відновлення рослин після стресового фактору.
Вільні L-амінокислоти є рушіями синтезу білків, беруть участь у багатьох біохімічних процесах та є будівельним матеріалом для формування клітин. Надаючи рослині комплекс доступних L-амінокислот, ми заощаджуємо її сили на власний синтез, що є особливо актуальним, коли рахунок йде на години. І не варто забувати, що чим ширша амінограма продукту – тим кращий ефект.
📰 #TerraTimes – Ваш агрономічна енциклопедія!