Пресса

Урожай ріпаку від А до Я

09 Серпня 2022
Сьогодні поговоримо про таку специфічну та інтенсивну культуру як озимий_ріпак: особливості кожного критичного періоду розвитку та як, виходячи з цього, ми можемо покращити урожайність.
💠 ФОРМУВАННЯ РОЗЕТКИ (осінь) – 70% врожаю озимого ріпаку формується в осінній період (до настання зимового спокою).
Процес формування розетки: кожен осінній лист – це стебло навесні. Збалансоване NPK живлення в цей період формує сильний листовий апарат та оптимального розміру кореневу шийку, а одностороннє азотне живлення витягує її. Дефіцит Бору – провокує дуплистість (у цей період ріпак засвоює до 25% загальної потреби Бора). Саме тому необхідно проводити позакореневе підживлення комплексними мікродобривами з акцентом на Фосфор та обов’язкове підживлення Бором, в декілька етапів (дробно).
💠 СТЕБЛУВАННЯ – відбувається активація всіх морфофізіологічних процесів. Засвоюється до 80% всього Азоту (від відновлення вегетації до цвітіння). Формується остаточний потенціал урожаю. У цей період необхідне внесення комплексних добрив із мікроелементами + біостимулятори для активації формування генеративних органів. Не забуваємо – підживлення Бором необхідне для підтримки еластичності тканин, активації кореневої системи, підготовки до закладення бруньок.
💠 БУТОНІЗАЦІЯ – кінець цвітіння – визначається скільки квіток буде запилено і сформує насіння (виповненість стручка). Саме тому у фазу бутонізації необхідне внесення Бору (для нормального запилення квіток) та антистресантів для мінімізації наслідків стресів.
💠 ФОРМУВАННЯ НАЛИВ-СТРУЧКА – формується маса 1000 насінин – покращити цей показник додатково можна за рахунок азотного живлення.
☝ Отже, запам’ятайте – до фази активного цвітіння ми працюємо на кількість, а вже після – на якість нашого урожаю.
Тримайте руку на пульсі TerraTarsa – попереду, ще багато цікавого.
ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.
📳 https://terratarsa.com/contacts/
🔹 https://t.me/terratarsa – приєднуйтесь до нашого Телеграм-каналу