Пресса

Амінокислоти, або що про них Ви точно не знали!

15 Лютого 2021

Сьогодні неможливо ігнорувати щорічні «примхи» природи. Малосніжні, з незначними морозами, зими, зворотні весняні приморозки та аномально високі літні температури, часті інтенсивні опади, або повна їх відсутність стають звичайним явищем для більшої частини території України. Будь-які відхилення від оптимальних умов росту є своєрідним стресом для рослин.

Важливо пам’ятати, що кожен стрес у рослин проходить 3 фази: тривога – адаптація – виснаження. Якщо говорити простими словами, то щоб побороти наслідки будь-якого стресу (гербіцидний опік, високі температури, післядія зворотних заморозків і т.д.) рослина активізує всі свої сили, щоб виробити необхідну кількість амінокислот для побудови білків і швидкого відновлення.

Якщо вчасно не здійснити підживлення готовим комплексом амінокислот – то рослина, витративши всі свої сили, просто загине. Тому подолати негативні наслідки та успішно відновити вегетацію культур допоможуть лише продукти на основі амінокислот.

На превеликий жаль, але багато виробників, йдучи за модою, доповнили своє портфоліо різними комплексними продуктами із зовсім незначним вмістом амінокислот, але позиціонують їх як надефективний антистресант. Але це саме той випадок, коли ВМІСТ МАЄ ЗНАЧЕННЯ. Адже чим вища концентрація діючої речовини, у даному випадку амінокислот, тим краща ефективність за менших норм.

І 2020 рік був показовим у цьому плані, адже на полях показали свою ефективність антистресанти, які дійсно у своєму складі мають високу концентрацію діючої речовини. І продукти TerraTarsa були флагманом.  Чудово реанімував рослини після дії зворотніх заморозків на посівах озимих культур Спідфол Аміно Кальмаг. Окрім найвищої концентрації амінокислот на ринку України у процентному відношенні (33,5%), додатково збагачений Кальцієм (зміцнює клітинні стінки, покращує стійкість до патогенних факторів) і Магнієм (оптимізує процеси дихання в стресових ситуаціях).

КІЛЬКІСТЬ також МАЄ ЗНАЧЕННЯ! Усі амінокислоти важливі, у кожної з них своя функція. Але деякі виробники, розуміючи, що повну амінограму  складно перевірити клієнту, додають до свого продукту лише 1 амінокислоту, нехтуючи іншими. До складу Спідфол Аміно Кальмаг входить 18 основних вільних L-амінокислот, які сприяють швидкому відновленню рослин після впливу стресових факторів та підвищенню їх продуктивності.

Сукупність факторів зробила Спідфол Аміно Кальмаг на стільки популярним, що в сезоні 2020 компанія TerraTarsa відчувала гострий дефіцит антистресантів: попит значно перевищив запланований обсяг імпорту.

Ринок амінопродуктів постійно розвивається і вдосконалюється. Інтенсивні технології потребують неординарних рішень і саме тому фахівці відділу R&D компанії TerraTarsa, аналізуючи потреби і тенденції, створили оригінальний, інновативний та конкурентоздатний продукт – Паверфол Мегамін, який не має аналогів на ринку. Завдяки високій густині вдалося підвищити вміст амінокислот до 489 г/л та додатково збагатити Азотом, для прискореного відновленню клітинних мембран. Успішно розширили амінограму антистресанту за рахунок додавання 4-х унікальних амінокислот, яких не містять конкурентні продукти:

Паверфол Мегамін вже встиг пройти бойове хрещення, як надефективний антистресант-реаніматор,  при відновленні культур від наслідків граду на півдні України.

 

Чому антистресанти TerraTarsa такі ефективні? Щоб відповісти на це питання необхідно трішки заглянути в основи органічної хімії.

У природі існує два оптичних ізомери амінокислот: L і D-форма. Амінокислоти, що входять до складу рослин, відносяться виключно до L-ізомерів. Синтетичні ж амінокислоти містять і L- і D-ізомери. Але лише L-амінокислоти добре засвоюються рослинами і легко включаються в різні процеси обміну речовин, а D-амінокислоти в даному випадку є баластними, а іноді навіть шкідливими для рослин, оскільки часто входять до складу патогенних білків. Тому, важливе місце має технологія промислового виробництва амінокислот, яка базується на двох різних способах:

1) синтез, за якого отримують синтетичні амінокислоти, які завжди є сумішшю L- і D-ізомерів.

2) гідроліз білків: м’який ферментативний (бактеріальна або не бактеріальна ферментація) і жорсткий – не ферментативний (під дією кислот/лугів під високим тиском при підвищеній температурі), що принципово ВАЖЛИВО!

Найбільш затребуваним, але і, відповідно, найбільш затратним, є саме контрольований ферментативний гідроліз білків, який спрямований на отримання продуктів з високою поживною цінністю і біологічною активністю. Позитивний фізіологічний ефект при використанні гідролізованих білків досягається за рахунок легкого проникнення і швидшого засвоєння коротколанцюгових пептидів в порівнянні з нативними білками або пептидами високої маси (які переважають при кислотному або лужному гілролізі).

До складу антистресантів TerraTarsa входять лише L-амінокислоти отримані методом м’якого ферментативного гідролізу в значній концентрації та широкому спектрі, що автоматично робить їх ефективним і незамінним рішенням у боротьбі зі стресом.

Елементи живлення Спідфол Аміно Кальмаг Паверфол МегАмін
% г/л % г/л
N, заг. 11,0 160,6
СаО 6,7 87,1 6,7 97,8
MgO 2,7 35,1 2,7 39,4
L-амінокислоти 33,5 435,5 33,5 489,1
Кількість L-амінокислот 18 23

Антистресанти компанії TerraTarsa – це високоефективне рішення для збереження вашого урожаю в стресових ситуаціях завдяки сучасній і унікальній технології м’якого ферментативного гідролізу виробництва амінокислот. Перевірено в полі!