🌾 Наближається період активного відновлення вегетації для ОЗИМИХ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР.
📝 Саме час пригадати цінну агрономічну інформацію: що і коли ми можемо зробити, щоб максимізувати врожай в цей непростий сезон.
➡️ Ми розглянемо детально, які прийоми, коли саме і як можуть покращити ситуацію, а ви зможете обрати найоптимальніший варіант, виходячи з власної ситуації та економічної ефективності.
1️⃣ КУЩЕННЯ (ВВСН 21-29): Буде актуально для пізніх посівів – формується кількість члеників колосового стрижня та довжина колосу – ми можемо покращити ці показники за рахунок використання основних азотних добрив за достатнього фосфорно-калійного аґрофону та шляхом листкового внесення мікроелементів (Zn, Cu, Mn).
✅ Рішення: позакореневе підживлення NOVALON FOLIAR 10-45-15+0,5MgO+МЕ (норма 1-1,5 кг/га);
Для підсилення ефекту і збільшення концентрації необхідних мікроелементів, можна в комплексі з POWERFOL GRAIN (1 л/га).
2️⃣ ПОЧАТОК ВИХОДУ В ТРУБКУ (ВВСН 30-32): Формується кількість колосків у колосі – вчасне внесення добрив може подвоїти кількість зерен у колосі, тому важливе збалансоване позакореневе підживлення NPK+ME та застосування біостимуляторів для оптимізації фізіологічних процесів і стійкості рослин до стресових факторів. Після закінчення цього етапу вже неможливо вплинути на розмір колосу і кількість колосків.
✅ Рішення: позакореневе підживлення NOVALON FOLIAR 10-45-15+0,5MgO+МЕ (норма 1-1,5 кг/га) + біостимулятор на основі екстракту морських водоростей POWERFOL UNDARIA (0,5-1 л/га) або POWERFOL FitoFarm (0,5-1 л/га).
3️⃣ РІСТ ДРУГОГО МІЖВУЗЛЯ (ВВСН 32-33): Відбувається закладання квіток в колосках і в колосі. Оптимізація живлення в цей період призведе до закладання більшої кількості розвинутих квіток. При збільшенні їх кількості до 4-5 в колоску, на відміну від звичайних 2-3, можливо урожай збільшити вдвічі.
4️⃣ СТЕБЛУВАННЯ (ВВСН 33-35): Відбувається формування і розвиток квіток, закінчується диференціація колоса. Більшого значення набуває оптимальне фосфорне живлення, що позитивно впливає на розвиток генеративних органів.
5️⃣ ЗАКІНЧЕННЯ РОСТУ МІЖВУЗЛІВ (ВВСН 35-39): Формується щільність колоса, який ще знаходиться у піхві листка. В цей період оптимізація живлення (у тому числі за рахунок позакореневих підживлень) допоможе уникнути явища рихлого колоса.
✅ Рішення: позакореневе підживлення NOVALON FOLIAR 20-20-20+0,5MgO+МЕ (норма 1,5-2 кг/га).
6️⃣ КОЛОСІННЯ (ВВСН 51-59): Закінчується формування колоса і квіток. Росте верхнє міжвузля. Вчасне азотне підживлення допоможе підвищити вміст білку і клейковини.
✅ Рішення: основне живлення доповнити позакореневим підживлення NOVALON FOLIAR 20-20-20+0,5MgO+МЕ (норма 1,5-2 кг/га) + антистресантом SPEEDFOL AMINO CALMAG (0,5-1 л/га).
7️⃣ ЦВІТІННЯ (ВВСН 61-69): Припиняється наростання вегетативної маси. Покращити проходження цього етапу можливо шляхом застосування антистресових продуктів, амінокислот на попередньому етапі.
8️⃣ ФОРМУВАННЯ ЗЕРНІВКИ (ВВСН 70-72): Зернівка набуває кінцевої довжини. За потреби, гарної фотосинтетичної поверхні і помірного зволоження можемо застосовувати продукти із вмістом азоту і амінокислоти для підвищення якісних характеристик зерна.
✅ Рішення: NOVALON FOLIAR 20-20-20+0,5MgO+МЕ (норма 1,5-2 кг/га) + SPEEDFOL AMINO CALMAG (0,5-1 л/га).
9️⃣ МОЛОЧНА СТИГЛІСТЬ (ВВСН 73-77):Формується маса 1000 зерен і натура зерна. Збільшується товщина і ширина. Оптимізацією живлення продовжуємо діяльність фотосинтетичного апарату. Можливе застосування амінокислотних продуктів і комплексне підживлення, за умови економічної виправданості.
🔟 ВОСКОВА СТИГЛІСТЬ (ВВСН 83-87): Зернівка перестає збільшуватись за масою і розмірами. Поживні речовини перетворюються в резервні запаси.
‼️ Отже, підсумовуючи все вищесказане: ДО ЦВІТІННЯ МИ ПРАЦЮЄМО НА КІЛЬКІСТЬ УРОЖАЮ, ПІСЛЯ ЦВІТІННЯ – НА ЯКІСТЬ!
📌 Варто пам’ятати ці основні моменти, щоб кожну свою обробку зробити максимально ефективною!
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
📰 TerraTimes – коротко про головне
~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~ ~
ℹ️ За детальною інформацією щодо застосування та придбання продуктів звертайтесь до наших менеджерів та офіційних дистриб’юторів у регіонах.