Пресса

Шлях уникнути втрат урожаю бобових культур

16 Березня 2018

Бобові культури поєднують високий вміст білка з підвищеною кількістю жирів, що формує зростаючий попит на цю продукцію як в Україні, так і поза її межами.

Найбільші площі серед бобових культур наші виробники віддають під сою, другий за популярністю горох, і останнім часом все більше господарств починають вирощувати нут як для внутрішнього ринку, і на експорт.

Постає питання підвищення урожайності та якості зерна за умови високої окупності елементів технології.

За вибагливістю до тепла найбільш холодостійкою культурою є горох, соя потребує більше тепла, а нут вважається найбільш жаростійкою та посухостійкою культурою.

Отримання дружніх, ефективних сходів є необхідною умовою для найбільш повної реалізації генетичного потенціалу рослин. Крім недостатньої кількості доступних питомих речовин в ґрунті, проростання насіння ускладнюють несприятливі умови навколишнього середовища. Наслідком цих факторів є нерівномірні сходи, слабкий розвиток кореневої системи, зниження енергії росту та ураженість збудниками захворювань.

Запобігти нестачі поживних речовин на ранніх етапах розвитку, і, як слідство, зберегти потенціал урожайності, дозволяє повний комплекс необхідних елементів, що міститься в унікальному передпосівному комплексі Novalon Seed Treatment . Бобові культури чутливі до післядії гербіцидів. Добриво Novalon Seed Treatment містить весь комплекс необхідних макро- та мікроелементів, рослинні гормони та амінокислоти, що сприяють розвитку кореневої системи та захищають рослини від стресу. Бобові культури мають високу потребу в кальції. Забезпечити потребу в ньому на початкових етапах розвитку може Novalon Seed Treatment.

Соя, горох і нут споживають елементи живлення нерівномірно протягом вегетації. В азотному живленні критичний період – 2 тижні до та після цвітіння, у фосфорному – перший місяць вегетації.

До 70% загального споживання азоту бобові культури забезпечують біологічною фіксацією його з повітря за допомогою бульбочкових бактерій. Від ефективної роботи симбіонтів значною мірою залежить кількість і якість урожаю бобових культур. На початкових етапах розвитку ключовим елементом є фосфор. Фосфор відіграє важливу роль у формуванні бульбочок, завдяки чому рослини краще засвоюють азот. Фосфор стимулює розвиток кореневої системи та активізує закладання генеративних органів. Застосування добрива Новалон Фоліар 10-45-15+0,5MgO+ME в нормі 1,0-1,5 кг/га, коли розкривається третій – четвертий справжній листочок, забезпечує рослину необхідним фосфором. Для зняття стресу в ранні фази розвитку в господарствах використовують антистресовий та імуномодулюючий продукт Спідфол Марін в дозі 0,3-0,5 л/га. Спідфол Марін сприяє потужному росту та розвитку кореневої системи та формулює в рослинах стійкість до зворотних приморозків, що можуть мати згубну дію, підвищує стійкість до хвороб, містить полісахариди – джерело енергії рослин. Біля 30% цукрів, що виробляються в процесі фотосинтезу, рослини витрачають в під час роботи бульбочкових бактерій. Підживлення комплексним добривом з мікроелементами Новалон Фоліар та добривом зі стимулюючим ефектом Спідфол Марін активізує процеси фотосинтезу і компенсує втрати цукрів рослинами.

Наступною критичною фазою є настання бутонізації. Необхідно враховувати той факт, що надлишкова волога під час цвітіння нуту заважає заплідненню і сприяє розвитку хвороб. До початку цвітіння культури мають бути забезпеченими бором та комплексом мікроелементів за для запобігання абортації. Високоефективним і концентрованим джерелом бору для рослин є Спідфол Бор, що містить 17% бору в доступній формі та має пролонговану дію. Спідфол Бор покращує запилення рослин та попереджує опадання зав’язі. Підживлення добривом Новалон Фоліар 20-20-20+0,5MgO+ME в дозі  1,5-2,0 кг/га в баковій суміші з добривом Спідфол Бор 1 кг/га скорегує мінеральне живлення та оптимізує розвиток рослин.

Підвищити якість зерна та знизити вплив стресів від несприятливих температурних умов можна в період наливу зерна. Температура вище 26оС під час дозрівання негативно впливає на кількість і якість урожаю гороху, тоді як соя і нут в цій фазі погано реагують на температури нижчі 20оС. Спідфол Кальмаг, що містить рекордну кількість амінокислот рослинного походження – 33,5%, або 436 г/л, успішно знімає температурні стреси та підвищує якість зерна та вміст білка бобових культур.

Таким чином, обробка насіння та диференційоване позакореневе застосування добрив компанії «ТерраТарса» дозволяє оптимізувати розвиток бобових культур у критичні періоди формування урожаю, підвищити використання питомих речовин з ґрунту та отримати високу окупність затрат при вирощуванні.

З питань щодо застосування добрив від «ТерраТарса», будь ласка, звертайтесь:
ТОВ «ТерраТарса Україна», 74800, Україна, м. Каховка, вул. Південна, 4
Тел.: (05536) 55-109; Факс (05536) 55-137
Email: info@terratarsa.com